З’явились подробиці спроби прориву українського кордону в Чернігівській області російською диверсійно-розвідувальною групою (ДРГ) у вівторок, 1 серпня. Щоб зупинити ворога, прикордонникам довелося вдатися до хитрощів. 

Про це повідомляють в Командуванні Об’єднаних Сил ЗС України. 

Прикордонники, які входили тієї доби до складу наряду мають досвід ведення бойових дій ще з 2014 року. Відомо, що ДРГ намагалася прорватися на територію України серед біло дня та раптом почала обстрілювати прикордонну смугу з автоматичних гранатометів. 

“Старший наряду майстер сержант Руслан розгадав задум росіян і наказав своїм підлеглим приховано зайняти позиції на місцевості не припиняючи спостереження. І виявився правим”, – йдеться в повідомленні. 

Так, росіяни вирішили, що після такого щільного обстрілу у смузі нікого не залишилося і рушили на прорив кордону. 

“Ворог діяв грамотно та організовано, рухаючись “двійками” на відстані одна від одної. Але їхній задум був перерваний вогнем українських прикордонників”, – додають в командуванні. 

Цікаво, що прикордонник Олексій першим виявив ворога і підпустивши першу пару диверсантів на лічені десятки метрів, відкрив вогонь по передовій групі. Решту диверсантів накрили вогнем його колеги. 

“Бій тривав не довго. Наразившись на неочікуваний опір, росіяни збилися до купи й під прикриттям АГС-ів швидко почали відступати у зворотному напрямку”, – резюмували у відомстві. 

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв вручив відзнаки “За службу та звитягу” чотирьом прикордонникам, які відбили наступ ворожої ДРГ та змусили її відступити. 

В Командуванні додали, що на ділянках, де прогнозується вірогідність проникнення диверсійних груп ворога, посилюється щільність наших військ, збільшується кількість спостережних постів, а також вживаються заходи щодо інженерного облаштування лінії кордону. Зокрема це керовані протипіхотні мінні поля, протитанкові мінні поля та інженерні загородження невибухового типу. 

В той же час російські ДРГ заходять на 4–5 км вглиб Сумщини й влаштовують засідки, внаслідок яких гинуть люди, зараз тут фронт малої інтенсивності. Про це заявив сумський аналітик, експерт “Бюро аналізу і політики” Віктор Бобиренко в етері одного з телеканалів. 

“Кожного дня нас обстрілюють. Мало того, заходять ДРГ, у нас днями вбили лісників, які потрапили в засідку. Вони заходять на 4-5 км, влаштовують засідки, когось підстрілюють і виходять”, – зазначає він. 

Бобиренко додає, що це 500 км кордону з РФ й фактично – це зараз фронт малої інтенсивності. 

“Що мається на увазі – це фронт, як такий, який був у нас до 23 лютого на Донбасі. Це те, що ми зараз маємо на Сумщині. Там кілька їхніх бригад розташовані, тисяч до 15-20 вони тримають протягом всього кордону”, – наголошує сумський аналітик. 

Він також зазначає, що кожного дня ворог завдає мінометних та артилерійських обстрілів.  

“Це той випадок, коли укриття малоефективні”, – сказав Бобиренко. 

Та в загальному у російських окупантів немає необхідних сил, щоб завдати серйозного удару з боку Сумської або Чернігівської областей. Таку думку висловив військовий експерт Петро Черник в ефірі телемарафону. 

“На мій погляд, малоімовірно, що з того боку буде серйозний удар. Бо для того їм потрібен дуже великий корпус. Хоча б 40-тисячний. Де його взяти – мені важко зрозуміти”, – зазначив Черник. 

Крім того, додав він, що такий корпус потрібно забезпечити військовою технікою та озброєнням. 

“825 танків, 2,5 тисячі броньованих машин і до тисячі ствольної артилерії. У них дефіцит з цим усім. Але, як казав Марк Туллій Цицерон, чим ближче крах імперії, тим божевільніші їхні дії”, – сказав експерт. 

Черник додав, що якщо російські окупанти все ж вирішать атакувати, то українці не можуть “не дозволити їм і там гинути”. 

“Там уже побудована своєрідна “лінія Маннергейма”, є дуже серйозні мінні поля – деякі сягають до двох кілометрів шириною. Тобто їм доведеться рухатися тільки дорогами. А як працювати на дорогах – ми вже навчились”, – зауважив він.