Український офіцер Ігор Лапін припустив, як може розгортатись контрнаступ наших військових. 

Капітан ВСУ озвучив свою думку щодо того, що великого контрнаступу українських сил оборони може й не бути, бо алгоритм дії буде зовсім іншим.  

Ігор Лапін вважає, що ЗСУ можуть розпочати наступальні дії одночасно на кількох напрямках, за принципом розвідки бою, відшукуючи слабкі місця в обороні супротивника і там її потім продавлюючи.  

Досвідчений український військовий перерахував можливі напрями для контрнаступу ЗСУ: “Я вже не раз говорив, таких напрямів може бути кілька. З погляду, звичайно ж, не Генерального штабу, тому що Генеральний штаб має всі дані (що у нас є, де і що варто), але є такі напрямки, які мені здаються найімовірнішими — це може бути Харків-Луганськ. Чому б ні? Запоріжжя-Маріуполь. Чому б ні? 

Екс-командир “Айдара” озвучив припущення про те, як може проходити контрнаступ ЗСУ: “Давайте говорити відверто, якщо росіяни стягнули таку кількість військ на лінії фронту на напрямку Вугледар-Авдіївка-Бахмут, то щось можна подумати. Я думаю, що позиція Генерального штабу — це планування якихось рейдових операцій, які може посилити той самий генерал Забродський, якого я називаю майстром спорту міжнародного класу з рейдів, бо має такий досвід, це може внести велику паніку до російських лав. Я не думаю, що контрнаступ вестиметься в одному місці. Я думаю, що використовуватиметься алгоритм: тиснемо скрізь, а де проламується — туди й ломимося». 

Водночас як зазначалося раніше, Валерій Залужний, головнокомандувач ЗСУ розраховує, що контрнаступ може розпочатись до початку квітня. На той час більшість обіцяної Заходом важкої техніки вже прибуде в Україну. Це означає, що буде можливість сформувати три нові армійські корпуси, кожен з яких складатиметься із шести бригад. У кожному корпусі буде близько 20 тис.осіб, озброєних та навчених за стандартами НАТО. 

Вадим Скібіцький, заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони, заявляв, що ЗСУ навесні зможуть перейти в контрнаступ за умови належних постачань західної зброї. За його словами, головна мета контрнаступу — «вбити клин у російський фронт на півдні — між Кримом і материковою частиною Росії». 

За словами, Олексія Данілова, секретаря Ради національної безпеки й оборони, рішення про контрнаступ ЗСУ мають затвердити на засіданні Ставки верховного головнокомандувача. Після цього армія зможе перейти у контрнаступ.  

Кирило Буданов, глава української воєнної розвідки заявляв, що цією весною Україна планує великий контрнаступ, а бойові дії на лінії фронту у березні будуть «найспекотнішими». За його словами, «це буде відбуватися по всій території України, від Криму до Донбасу». 

На думку, Михайла Подоляка, радника голови Офісу президента контрнаступ може розпочатися у травні. Але для ефективного контрнаступу Україні потрібні далекобійні ракети та артилерійські снаряди 155 мм. 

У Пентагоні також вважають, що контрнаступ відбудеться у травні.  

Якщо говорити про ймовірні напрямки, деякі військові експерти вважають, що ідеальним напрямком контрудару є південь України — Мелітополь чи Маріуполь, щоб розділити угруповання армії рф навпіл. На цих напрямках росія зараз практично не атакує, а лише готується відбивати український удар. 

Інший можливий напрямок контрнаступу українських сил — із Запоріжжя на Мелітополь. Ворог, розуміючи це, кілька місяців будує там фортифікаційні споруди. 

Павло Нарожний, військовий експерт, говорить, що лінії укріплення окупантів поблизу Мелітополя серйозні, але достатньо прорвати їх у будь-якому одному місці, і тоді у тил ворога зайде наша важка техніка. На його думку, саме авіація разом з артилерією «пропалить» коридор в обороні російських окупантів. Потім в коридор зайдуть танки та швидкісні і мобільні штурмові загони, які знищать всі тили, і після того піде піхота.