Президент Польщі Анджей Дуда пояснив, що передача літаків F-16 через Польщу може стати серйозним викликом. Про це він повідомив в інтерв’ю ВВС.

За словами Дуди, ВПС Польщі налічують менше ніж 50 літаків цього типу. Окрім того, бойові літаки на кшталт F-16 вимагають дуже серйозного обслуговування, тому “недостатньо просто відправити кілька літаків F-16 для України”.
Дуда також зазначив, що будь-яке рішення про постачання літаків має бути «спільним рішенням» союзників України, а не рішенням однієї країни. Він також наголосив, що «в Україну постійно потрібно постачати зброю… їй потрібні озброєння».

Раніше голова парламентського комітету з міжнародних справ Радослав Фогель висловив упевненість у можливості перекидання в Україну із Заходу винищувачів F-16.
“Це вимагатиме великих зусиль з боку України та європейських союзників України, але не слід втрачати надію”, – сказав Фогель.
Також раніше стверджувалось, дискусія щодо передачі Україні військових винищувачів перебуває у початковій фазі. Польща ухвалить відповідне рішення, якщо буде спільна згода з боку інших країн НАТО.
Про це під час пресконференції у Брюсселі заявив глава польського уряду Матеуш Моравецький.

“Дискусія на тему винищувачів перебуває у початковій фазі. Це мало б бути рішення з боку НАТО. Польща потім прийме рішення, що робити, якщо буде однозначна згода з боку НАТО, що можна передавати винищувачі Україні”, – підкреслив польський прем’єр.