Президент Володимир Зеленський заявив, що лібералізація візового режиму з Канадою була б для України важливим кроком по зміцненню відносин між двома країнами.

Як повідомляє Офіс глави держави, про це Зеленський сказав в інтерв’ю канадському виданню The Globe and Mail.

“Наші люди повинні відчувати себе однаково вільно, просто, відкрито – як канадці в Україні, так і українці в Канаді. Тому ми говоримо про лібералізацію. Мені здається, що Джастін (прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо. – Ред.) підтримує цей напрямок , і вже хочеться крок за кроком наблизити цей момент “, – сказав Зеленський.

Він додав, що економічні відносини між Україною та Канадою розвиваються в реальності, а не на словах. Зокрема, це стосується вирішення проблем канадської компанії Black Iron, яка хотіла інвестувати в гірничо-збагачувальний комбінат в Кривому Розі.
“Я це дуже добре знаю, адже сам з Кривого Рогу і інвестиції саме в моє рідне місто. Ця проблема зависла протягом 10 років, але це такий великий інвестор. Розмір інвестиції – 1,1 мільярда доларів США. Вони не могли зайти в Україну “, – сказав президент.

За словами глави держави, зараз це питання майже вирішене.

“Це буде дуже велике співробітництво. Адже це понад мільярд інвестицій в Україну, це дуже важливо і для Канади, для компанії Black Iron, і важливо для нас”, – зазначив Зеленський.

Також президент сказав, що дві країни зблизила трагедія зі збитим в Ірані літаком авіакомпанії МАУ. Крім того, на його думку, українців і канадців об’єднують давні історичні відносини.
Тим часом поки українцям виїхати за кордон все дорожче. Нагадаємо, з 1 січня 2020 року підвищився візовий збір з зону Шенгену.

А з наступного року громадянам України для в’їзду в Європу доведеться проходити платну перевірку.