Не встигли охолонути кістки української активістки Катерини Гандзюк, яка померла після трьох місяців вольової боротьби за життя, як на трагедії почали піаритися політики й громадські діячі різних мастей.

Ось Як політики й активісти цинічно використовують смерть Гандзюк — йдеться у метаріалі OBOZREVATEL.

Трагедія Катерини Гандзюк привернула величезну увагу з боку ЗМІ й громадськості. Оцінивши "хайп" і загальну увагу до теми, українські політики почали активну піар-компанію.

Усіх незадоволених і співчуваючих сім'ї дівчини українців закликали прийти до місцевих управлінь МВС із вимогою розслідувати вбивство. Зауважимо, що очолили акцію протесту люди, яких не можна назвати чужими для правоохоронної системи.

Один із учасників акції, народний депутат від фракції Блок Петра Порошенка Мустафа Найєм у 2015-2016 рр. активно брав участь у створенні Патрульної поліції. Це не заважає нардепу публічно висловлювати здивування відсутністю реальної роботи відомства Арсена Авакова.

Схожі заяви поширила й народний депутат від БПП Світлана Заліщук. Нардеп звинуватила свою ж фракцію у блокуванні створення слідчої комісії в справі про вбивство Гандзюк. Варто додати, що під час акції під стінами МВС на Мустафу Найєма і Світлану Заліщук посипався град критики за лукаву позицію.

Криваву трагедію прокоментував і нардеп Юрій Дерев'янко. Він закликав до відповіді "покидьків, які вбивають українців". При цьому ще у 2014 році нардеп був одним із авторів закону "Про люстрацію", через який правоохоронні органи відчувають дефіцит у професіоналах.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Миттєво знайшов винних через Facebook і народний депутат від "Народного фронту" Антон Геращенко. Він у соціальній мережі розмістив звернення до можливих організаторів вбивства, які перебувають у СІЗО. Правда, хто ж є реальним замовником злочину, так і не сказав.

Торкнутися резонансної теми з вбивством вирішив і народний депутат від "Батьківщини" Ігор Луценко. Нардеп пройшовся по місцевих правоохоронних органах, звинувативши у всьому "феодалів", а також підкреслив, що реальні зміни можуть бути лише після 2019 року.

Правда, позицію нардепа жорстко розкритикували українці в коментарях до публікації.

Цікаво, що жоден із цих політиків фактично ніякого відношення до діяльності ні Катерини Гандзюк, ні місцевих херсонських активістів не мали. Під час тривалого перебування у лікарні, ніхто з політиків жодного разу не відвідав її.

Думку про "брудний" піар політиків написала координатор "Медійної ініціативи за права людини" Ольга Решетилова. Журналістка запитує, чи дійсно потрібно було Катерині Гандзюк померти, щоб українські політики почали "прокидатися" і закликати правоохоронців розслідувати справу.