На українців чекає підвищення тарифів на комунальні послуги вже на початку наступного місяця. Як заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева, при обліку подорожчання газу на 23,5%, за воду та опалення доведеться заплатити на 16% більше.

На думку експерта Валентина Землянського, українці будуть платити за гарячу воду та опалення на 15% більше (від 200 гривень і вище), в залежності від опалювальної площі. 

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

При цьому, якщо на оплаті за воду можна заощадити, підігріваючи її на газі, або встановивши бойлер, то з опаленням буде складніше. Рахунки за опалення безпосередньо залежать від температури на вулиці.

Землянський зазначив, що нові тарифи будуть встановлені приблизно на початку листопада, а це значить, що платіжки за новими цінами українці отримають вже до Нового Року.

Щоб ваш гаманець не відчув істотного удару від підвищення цін і щоб можна було менше платити за комуналку, фахівці пропонують зайнятися енергоефективністю будинку: утеплити фасад, горище, фундамент і встановити теплопункт. Вони стверджують, що такі витрати швидко окупляться після подорожчання тарифів.