Заборона Конституційним судом збирати Мінфіном персональні дані не дозволить анулювати отримання пільг і субсидій українцями.

Про це в Facebook повідомила екс-міністр юстиції, юрист Олена Лукаш.

"Конституційний суд своїм рішенням визнав неконституційним право Міністерства фінансів отримувати інформацію, що містить ваші персональні дані. Скажемо чесно, таку інформацію Мінфін прагнув одержувати без вашої згоди щоб засумніватися в ваших правах на отримання субсидій, пільг та інших виплат. Засумніватися і позбавити вас законних прав – анулювати отримання пільг і субсидій. І називався цей тотальний контроль – верифікацією / перевіркою соціальних виплат. Суд важає це неконституційним і невиправданим втручанням в права людини на приватне та сімейне життя ", – написала вона.

ПопулярнеМасові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Лукаш зазначила, що вся особиста інформація є конфіденційною і може бути поширена тільки за згодою людини, крім випадків, визначених у законі і виключно в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Юрист вважає, що тепер після заборони Конституційного суду відмовити в законному отриманні субсидії / пільги стане набагато важче.