Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль переконаний, що до кінця 2020 року курс долара в Україні не перевищить позначку в 29 гривень за долар.

Про це заявив глава Кабміну в інтерв’ю “Укрінформу”.

Шмигаль наголосив, що на сьогоднішній день ситуація розвивається по помірно стабільному сценарієм. Також він нагадав, що держбюджет був переглянутий у квітні-травні 2020 року, щоб можна було попередити негативні наслідки світової економічної і фінансової кризи.

“Сьогодні ситуація розвивається по помірно стабільному сценарію. На мою суб’єктивну думку, курс буде коливатися в районі 27-28 грн за долар і навряд чи вийде за межі 29 гривень до кінця 2020 року. Очевидно, що макропрогноз виявиться для когось кращим, для кого-то, можливо, гірше. Але в будь-якому випадку ситуація є нормальною. Курс регулюється виключно ринком, і те, що ринок сьогодні оцінює його на рівні 27 гривень за долар, є абсолютно прийнятним “, – заявив Шмигаль.

Глава Кабміну вважає важливим для стабілізації економіки підвищення інфляції. Він пояснив, що вона пожвавить економічну сферу, простимулює оборот грошей і наповнить економіку оборотними засобами.

“Ми повинні створювати робочі місця, сприяти експорту, розвитку промисловості і т.д., а 2% інфляції під час кризи – це дуже мало. Всі країни докладають зусиль, щоб наповнювати свої економіки обіговими коштами і стимулювати рух коштів, а не навпаки, сповільнювати цей процес “, – пояснив прем’єр.

Раніше повідомлялося, що прем’єр-міністра Денис Шмигаль розповів, як підвищення «мінімалки» вплине на українську економіку. Глава уряду підкреслив, що разом з експертами були ретельно проаналізовані наслідки і переваги поступового збільшення рівня мінімальної зарплати в Україні. Так, найближчим підвищення з 4723 грн до 5000 грн буде майже непомітним як для людей, так і для економіки.