У Міністерстві соціальної політики України розробляю проект закону про професійну пенсійну систему, який незабаром буде представлений на затвердження Кабміну. Про це повідомив заступник міністра соцполітики Микола Шамбір.

«Одним з головних елементів створення в Україні накопичувальних пенсій ми бачимо запуск професійної пенсійної системи. Такий проект закону ми незабаром подамо на розгляд Кабміну. Професійна пенсійна система передбачає переклад пільгових пенсій на накопичувальну систему. Працююча у шкідливих умовах людина буде виходити на пенсію раніше, але не за рахунок сьогоднішньої відсталої пенсійної системи, коли підприємство відшкодовує пенсію ПФУ, а виключно за рахунок накопичувальної системи», – розповів Микола Шамбір.

Варто зазначити, що головною метою пенсійної реформи є відновлення справедливості при визначенні пенсійних виплат – і сьогод­ні, і на майбутнє. Основна ідея – проста: якщо людина чесно працювала все жит­тя, вона має гарантовано отримувати гідну пенсію.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Водночас Уряд турбується про вдосконалення пенсійної системи України. Зокрема, триває робота над запровадженням накопичувальної системи пенсійного страхування та розвитком добровільної системи недержавного пенсійного забезпечення.

Окрім цього, невід’ємною частиною пенсійної реформи є впровадження європейських стандартів функціонування органів Пенсійного фонду України. Використання сучасних інформаційних і управлінських технологій, єдиних стандартів якості обслуговування громадян мають зробити надання послуг українцям зручним і ефективним.