Неефективність економіки, корупція та погане управління, особливо у державному секторі можуть призвести до того, що держава може втратити 1 трильйон доларів в найближчі 10 років.

Про це пише у своєму блозі на OBOZREVATEL президент авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” і колишній глава аеропорту “Бориспіль” (2014-2017 роки) Євген Дихне.

Відповідний висновок він зробив після представленого урядом аудиту.

“Економіка неефективна, а досі нічого не робиться для підвищення управлінського КРІ, особливо у державному секторі. Логічно припустити, що в наступні 10 років ми втратимо ще 1 трильйон доларів. Від себе додам, що це оптимістичний сценарій, а згідно з песимістичним – це число виявиться набагато більшим, оскільки провідні економіки світу невпинно розвиваються, відповідають на сучасні виклики, а держава Україна міцно прикута до свого пострадянського минулого, що не дає їй рухатися вперед”, – вважає президент МАУ.

У вище згаданому аудиті вказано, що серед майже 400 кримінальних проваджень НАБУ за 2017 рік понад 100 стосувалися корупції на держпідприємствах.

Він навів приклад з аеропортом “Бориспіль”, яким керував з кінця 2014 по 2017 рік. На його думку, недосконале українське законодавство блокує ефективні управлінські рішення.

“Щоб отримати на території аеропорту “Бориспіль” офіс для авіакомпанії, касу “Укрзалізниці”, аптеку або заклад харчування, потрібно пройти процедуру Фонду держмайна. Нормальна практика – отримати орендаря за два роки, бо Фонд нікуди не поспішає… Прискорити проведення конкурсу можна, але треба домовлятися з Фондом. Про жодне ефективне управління тут не йдеться. По-перше, чиновникам Фонду держмайна це не потрібно, “їм не за це платять”, – пише в блозі Дихне.

Президент МАУ також прокоментував справу проти нього, яку почали антикорупційні органи у вересні 2020 року. Вона стосується буцімто корупційної схеми незаконного розпорядження майном “Борисполя”, що призвела до 16,5 млн грн шкоди держпідприємству.

“Відповідний кейс щодо заскорузлих пострадянських правил державного управління розглядається нині антикорупційними органами щодо мене особисто. Як колишній керівник державного підприємства вважаю: якщо ефективні рішення за недосконалими законами будуть каратися, то професійні менеджери ніколи не погодяться ними керувати. А ми як держава тридцятий рік поспіль будемо товктися на одному місці, думаючи, що річ — в ефемерній корупції та “папєрєдніках”, – заключив глава авіакомпанії.