З 1 жовтня 2019 року в Україні стартує монетизація субсидій на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП). У Мінсоцполітики пояснили, що паралельно будуть діяти дві системи надання пільг у грошовій формі: готівкова і безготівкова.

Субсидії в безготівковій формі призначатися всім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через “Ощадбанк”, в якому будуть вести персоніфікований облік пільговиків та коштів, які будуть надходити на рахунок для виплати пільг для кожного пільговика індивідуально. Після отримання грошей “Ощадбанк” буде переводити гроші на рахунки управляючих, об’єднань, виконавців комунальних послуг.

У Міністерстві соціальної політики зазначили, що такий механізм розроблено, насамперед, для субсидіантів похилого віку, які звикли до існуючої системи.

Ті, хто захоче отримувати субсидії в готівковій формі, можуть написати заяву в органи соцзахисту. Після обробки документів в Мінсоцполітики вони будуть направлені в “Ощадбанк”.

«Кошти будуть надходити на особові рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх зі свого рахунку в будь-який час. Впровадження цих механізмів має на меті об’єднати максимальну зручність для громадян із створенням необхідних умов для розвитку прозорого та конкурентного ринку надання житлово-комунальних послуг», — уточнили в Мінсоцполітики.

Якщо одержувач монетизованої субсидії візьме гроші, але вчасно не розрахується за надані послуги і за станом на травень 2019 року надійде інформація про заборгованість понад 340 гривень, допомогу на новий період 2019-2020 рр. не буде призначено.