Українців попередили, що нові правила отримання субсидії можуть обернутися справжнім апокаліпсисом. Про це заявив економіст Олександр Охріменко.

«Через нові правил субсидії будуть урізати. Причому радіальним способом. Відповідно на сьогоднішній момент отримати субсидії стане дуже складно. Як наслідок варто очікувати масових неплатежів і зростання боргів на комуналку. Через високі тарифи людям буде складно платити за газ, у них просто не буде грошей», – зазначив він.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Більш того, як стверджує експерт, найближчим часом кількість субсидіантів «зменшиться в два рази».

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів змінив умови оформлення субсидій на житлово-комунальні послуги. Про це повідомляється на сайті Кабміну.

Згідно з новими правилами, при розрахунку житлової субсидії до сукупного доходу не включаються сплачені аліменти і бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби.

Крім того, субсидію на загальних умовах можуть отримати громадяни, у яких є заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску з вини роботодавця, а також ті родини, опалювальна, а не загальна площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

У разі, якщо член домогосподарства не має доходів унаслідок хвороби або він алко – або наркозалежний (при наявності довідки від лікаря), онкохворий (при наявності висновку ЛКК), субсидію має право призначити Комісію з питань призначення житлових субсидій.