Зарплати в Україні ростуть, але не завжди обганяють інфляцію. Наскільки збільшилася середня зарплата, хто в Україні заробляє вище середнього і чим небезпечне підвищення мінімальної зарплати, повідомляє Politeka.

Згідно з новими даними Держстату, зарплати в Україні зросли в середньому на 10% за 2018 рік. Середній показник на початку 2019 року склав 10,573 тисяч гривень, а на початку минулого року розмір середньої заробітної плати по Україні перебував на рівні 8,713 тис. гривень.
 
Найбільші зарплати в Україні отримують жителі столиці. Кияни заробляють в середньому 16,5 тисяч гривень на місяць. У порівнянні з іншими регіонами зріс рівень зарплат і в Закарпатській області, роботодавці змушені піднімати зарплати через великий відтік робочої сили в сусідні країни Євросоюзу.
 
Серед представників різних професій найбільші зарплати в Україні, крім традиційно IT-шників, у страховиків. Розмір їхньої заробітної плати стартує від 18 тисяч гривень.

У промисловості середні зарплати знаходяться на рівні 11500 гривень. Щомісячний дохід наукових співробітників складає 15490 гривень.

В черговий раз було піднято рівень мінімальної зарплати. З 1 січня 2019 року мінімалка виросла з 3723 до 4173 гривень. Таким чином, у порівнянні з минулим роком зростання склало 12,1%, або 450 гривень. В уряді обіцяють і далі проводити політику підняття зарплат, зокрема, працівникам бюджетної сфери.
 
У планах чиновників – досягти такого рівня зарплат, щоб українцям не доводилося їздити працювати за кордон. Так, в макроекономічному прогнозі закладено приріст зарплати приблизно на 1 тисячу гривень на рік. До 2021 році середні зарплати повинні вирости до 12,835 тисяч гривень.

З 1 січня зросли зарплати науково-педагогічних працівників. Викладачі вузів отримуватимуть тепер на 20% більше. Оклади педагогів виросли на 9% через збільшення прожиткового мінімуму в грудні, а за розпорядженням Кабміну в січні зарплати в вишах були підвищені ще на 11 відсотків.

Зараз головне завдання уряду – зупинити трудову міграцію. У деяких галузях вже спостерігається дефіцит робочої сили, але через різницю на порядок в зарплатах в ЄС і в Україні багато фахівців вважають за краще виїжджати на заробітки за кордон.

Мінімальні зарплати в Україні зросли за рік на 12%, в місячному форматі до 4173 грн, в погодинному – до 25,13 грн. Однак інфляція, згідно з офіційними даними, за 2018 рік склала також близько 10%, хоча реальні цифри можуть бути й більше. Так що відносно зростання цін на товари і послуги підвищення мінімальної зарплати – це по суті індексація.
 
Як вважають експерти, підвищення мінімалки навряд чи вирішить фінансові проблеми найманих працівників, зате істотно може ускладнити жити роботодавців. Зарплатне і податкове навантаження на них збільшується, так що багато бізнесменів приймають рішення про скорочення штату співробітників або ж ідуть в «тінь». Отримувати зарплати в конвертах воліють і багато працівників, щоб мати можливість оформити субсидію на оплату комуналки.