Сьогодні український уряд економить на найбіднішій верстві населення – вітчизняних пенсіонерах.

На цьому наголосив економіст Віктор Скаршевський в ефірі одного з українських телеканалів.

Експерт пояснив, що індексація пенсій із 1-го березня відбуватиметься не через стаж, а через офіційну інфляцію, яка зросла до 9,8%.


«Індексація пенсії має складати 17,5%, але є дуже великий нюанс, а зокрема те, що таке перерахування відбуватиметься лише з березня. І виходить так, що уряд фактично краде у пенсіонерів два місяці – січень і лютий.


Влада таким чином економить гроші, і якщо перевести їх у абсолютні суми, то недоплата складатиме 12 мільярдів гривень, що мали б індексувати за два зимові місяці 2019 року. І виходить так, що уряд економить на найбіднішій верстві населення», – констатував Віктор Скаршевський.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
 
Якщо ж проаналізувати останні п'ять років щодо того, чи відбувалася компенсація зростання цін у розмірі пенсії, то, констатує експерт, таких заходів взагалі не проводили.

«Навіть офіційні занижені ціни Держкомстату із 2014 року зросли в 2,5 рази, а середня пенсія зросла всього на 70%. Тобто, уряд заліз до кишені кожного українського пенсіонера і недоплачує йому тисячу гривень на місяць», – підкреслив Віктор Скаршевський.