Українці, які не мають газових лічильників, шоковані цифрами, які побачили у платіжках за січень 2019 року.Про це повідомляють ЗМІ.

У повідомленні йдеться, що в січні люди одержали в три рази більші комунальні рахунки, ніж за попередні періоди. Це сталося через відсутність нових норм по споживанню газу, пояснили у "Нафтогаз".

Як виявилося, облгази розіслали рахунки зі збільшеними нормами споживання газу після того, як Верховний суд скасував постанову Кабміну від 2016 року. Згідно з документом, з того часу і до листопада на одну людину передбачалося трохи більше 3 кубів на місяць. Після анулювання чинним стало рішення уряду ще від 1996 року, згідно з яким норма визначається на рівні понад 9 кубів.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Основна проблема в тому, що Міненерго, яке має затвердити нові норми, з літа їх не затвердив. Тому сьогодні люди постали перед нелегким вибором: платити за старими нормами чи чекати якихось "покращень". На сьогодні ситуація така, що діють старі завищені норми", – пояснив заступник начальника департаменту із енергоефективності НАК "Нафтогаз України" Олексій Хабатюк.

У "Нафтогазі" в свою чергу рекомендують скаржитися в Нацкомісію з регулювання енергетики, а також дзвонити на гарячу урядову лінію, стверджуючи, що це якісь домовленості між Міненерго та облгазами.

Юристи із свого боку ж вважають, що платити за рахунками не можна, а після схвалення нових норм надлишок повинен бути перерахований споживачеві. Однак щоб уникнути цих неприємних ситуацій у майбутньому, радять українцям встановлювати лічильники.

"Кожен абонент має право на встановлення безкоштовного лічильника. Для цього потрібно звернутися із заявою до постачальника газу, і, відповідно до закону про звернення громадян, йому повинні встановити такий лічильник", – пояснюють юристи.