23 січня Кабінет міністрів України ухвалив постанову про радіочастотну ідентифікацію проходження техконтролю транспортом. На лобовому склі будуть клеїти мітку для автоматичного зчитування спеціафяльними пристроями.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Обов’язковому технічному огляду підлягають види автомобілів:

– вантажні автомобілі;
– автобуси;
– пікапи, фургони та причепи;
– легкові автомобілі та автомобілі всіх типів, які перевозять небезпечні вантажі;
– легкові автомобілі, які належать юридичним особам і фізичним особам-підприємцям та використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання доходу;
– таксі.

Клейка радіочастотна стрічка розміщуватиметься на вітровому склі. Головним її призначенням є передача інформацію на спеціальний зчитувач. Останній надсилатиме дані безпосередньо на комп’ютер, де правоохоронці перевірятимуть відповідні показники.

Нагадаємо, рагіше ми повідомляли про те, що в Україні можуть ввести покарання для водіїв за перевищення нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах при експлуатації автомототранспорту.

Комітет із питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму засіданні розглянув відповідний законопроект № 9360 і рекомендує Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності внести на розгляд Верховної Ради пропозицію про прийняття його за основу.