В Україні чотири мільйони субсидіантів з березня отримуватимуть "на руки" приблизно по 1,5 тис. грн. Так, Кабінет міністрів нібито прийняв політичне рішення перейти на повну монетизацію вже в цьому році.

 "Сьогодні у нас 4 мільйони одержувачів субсидій, середній розмір субсидії становить 1,5 тис. грн. Тобто 6 млрд грн в місяць ми будемо видавати готівкою", – передають слова міністра соцполітики Андрія Реві в прес-службі відомства. Торкнеться нововведення тих, хто оформив знижку до жовтня 2018-го (перед початком опалювального сезону). Якщо звернулися за субсидією пізніше, отримувати "знижку" можна буде, як і зараз, в безготівковій формі.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Судячи з даних Державної служби статистики, в листопаді 2018-го з субсидією в Україні було близько 3,5 млн сімей. Вони в березні можуть претендувати на монетизувати пільги. Як і раніше, субсидія залишається цільової допомогою, тобто витрачати її потрібно тільки на виплату комуналки, а ось "здачу" (якщо економити на комуналці і витрачати менше, ніж виділили) можна буде залишити собі. Але контролювати цей процес буде складніше.

Ті, у кого відкриті рахунки в банках, гроші отримають через державний "Ощадбанк", інші – через "Укрпошту". Розмір субсидії буде залежати від багатьох факторів: доходу, кількості членів сім'ї, вартості комунальних послуг в конкретному регіоні. У Мінсоцполітики підрахували, що в середньому вони виділяють на одного субсідіанта 1,5 тис. грн.