У Мінсоцполітики ще не мають точної кількості отримувачів субсидій в опалювальний період.

Про це в ході круглого столу, проведеного DT.UA, сказав директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

За його словами, сьогодні в неопалювальний період їх отримують 3,2 млн домогосподарств. Деяким субсидії були перепризначені автоматично, частина звернулася за ними вже за новими правилами, починаючи з травня.

Однак в уряді не знають, яка частина з 2,5 млн домогосподарств, які отримували субсидії раніше, все-таки виявить бажання їх відновити.

«Точну кількість ми дізнаємося в листопаді-грудні цього року, коли громадяни зіставлять суми оплати за житлово-комунальні послуги та свою спроможність їх оплачувати», – зазначає чиновник.

Водночас заступник начальника департаменту енергоефективності НАК «Нафтогаз України» Олексій Хабатюк зазначив, що отримувачі субсидій продовжують споживати набагато більше газу, ніж сім’ї, які оплачують свої рахунки самостійно.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

За його словами, реформа, започаткована в цьому році, на споживанні ресурсів не відбилася ніяк.

За даними «Нафтогазу України» по Кіровоградській області, споживачі-субсидіанти, які проживають в квартирах з індивідуальним опаленням, а це близько 40-50 тис. квартир, споживають газу в 1,6 рази більше, ніж ті, хто субсидій не отримує. А субсидіанти, які проживають у будинках, споживають газу в два рази більше, ніж сім’ї, які не отримують держдопомогу.