У президентській партії Володимира Зеленського “Слуга народу” анонсували, що в Україні можуть заборонити фізичним особам-підприємцям (ФОП) надавати послуги в звичному режимі.

Депутат від партії “Слуга народу” Данило Гетьманцев зробив невтішну заяву про податки для фізичних осіб-підприємців (ФОП) в Україні.

Зокрема, під забороною може опинитися звична схема виплати податків для ФОП. Так, обмеження хочуть ввести з метою боротьби з використанням спрощеної системи оподаткування для мінімізації податків при виплаті заробітних плат.

У Зеленського підкреслили, що в разі “революційних” змін фізичним особам-підприємцям дозволять тільки торгувати і займатися виробництвом.

“Зрозуміло, що є нюанс з ухиленням від податків при виплаті зарплат через ФОП. Але якщо поєднати ці речі, щоб це не можна було використовувати ФОП при виплаті зарплат, наприклад, прибрати послуги, залишити тільки торгівлю і виробництво, то я не бачу проблем для держави в цьому “, – пояснив він.

Також нардеп зазначив, що метою закону податкового комітету парламенту про обов’язкові касові апарати для торговців, є спонукати великий бізнес не ухилятися від сплати податків.

Нагадаємо, Гончарук заявляв, що новий уряд жодним чином тиснути не хоче на малий бізнес в Україні, однак зробить все, щоб люди в Україні одержали рівні умови при веденні власного бізнесу. Кабмін зробить все, щоб в країні не було тих, хто грає не за правилами і оголошує полювання за тими, хто проводить оптимізацію за рахунок великої кількості ФОПів (фізична особа-підприємець).

Раніше в партії “Слуга народу” обіцяли зайнятися тими компаніями, які через систему ФОП мінімізують податки. Ця історія на нова в Україні. Багато організацій вважають за краще оформляти своїх співробітників як фізичних осіб. При такому форматі вони платять за них всього 5% податку, а не 40%.