Перше підняття тарифів на газ для населення очікує українців вже з першого листопада.

Відповідну постанову прийняв Кабінет міністрів. Але, як виявилося, до нових цін користувачам доведеться звикати недовго, адже незабаром їх знову піднімуть.

Постанову про три етапи подорожчання газу для населення було опубліковано на сайті Верховної Ради.

Зокрема, в період з 1 листопада поточного року по 1 травня 2019 року ціна на газ для населення складе 6235,5 гривні без податку на додану вартість, витрат на транспортування і надбавки облгазів. А вже з ПДВ, витратами на транспортування і надбавками облгазів ціна на газ для потреб населення складе 8550 гривень за одну тисячу кубічних метрів.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

З першого травня 2019 року має розпочатися другий етап підвищення ціни на газ. Так, з 1 травня по 31 грудня вартість газу для населення повинна становити в межах 9851,66 гривні за тисячу кубометрів.

А ось з січня 2020 року «ринкова» ціна на газ для населення в разі збереження показника базової ціни буде встановлена ​​на рівні приблизно 12313,85 гривні.

Нагадаємо, що 19 жовтня, Кабінет Міністрів під час екстреного засідання одноголосно підтримав підвищення ціни на газ для населення на 23,5%. Від 1 листопада 1 тисяча кубометрів газу буде коштувати 8850 гривень.

Раніше стало відомо, що киянам прийдуть нові рахунки за газ, які дуже сильно вдарять по кишені. Киянам, чиї будинки не обладнані лічильниками, будуть нараховувати доплату за газ за весь період відсутності гарячої води.