Головна інтрига щодо монетизації полягає в тому, що насправді живих грошей замість віртуальних субсидій українські сім'ї можуть так і не дочекатися.

Українцям готують черговий сюрприз з субсидіями. Наразі  Мінсоцполітики активно шукає все нові і нові способи скоротити число одержувачів бюджетних коштів, для чого, зокрема, відкрило полювання на заробітчан і громадян, які здають квартири з пільговою комуналкою в оренду.

Таким чином влада намагається виловити тих, хто отримує знижку на комуналку незаконно.

Без цього, нібито в Україні не можна почати монетизацію субсидій. А її необхідно провести згідно вимог Міжнародного валютного фонду вже наступного року.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Організувати процес уряд не може, а можливо і не хоче. І для цього щоразу знаходять купу причин.

Шукаючи лазівки, як відтермінувати монетизацію, ймовірно знайшли два варіанти, – говорить експерт Андрій Томський.

Перший з варіантів уряду для того, щоб заощадити гроші на нужденних — провести монетизацію не справжню, а вибіркову. В пілотний проект хочуть включити 100 тисяч сімей. 

Як вдалося з'ясувати, головна інтрига обговорюваного варіанту монетизації полягає в тому, що насправді живих грошей замість віртуальних субсидій українські сім'ї не побачать, хоча саме в цьому і полягає суть монетизації. Зате вони ризикують обростати боргами і залишитися у результаті без електрики, води і газу.

Другий варіант економії грошей для уряду досить цинічний, але приголомшливо простий— взагалі відмовитися від монетизації. Для цього як раз з'явився вдалий привід.

У той час, як комунаьні служби не відключають боржників від комунікацій, українці терпляче чекають на монетизацію субсидій. 

А що буде потім?

Після завершеня програми уряду, відповідальним за оплату комуналки стає споживач послуг. А оплата, як ми знаємо, повинна здійснюватися вчасно. Інакше людям не лише "відріжуть" газ та воду, та ще й через борги наступної субсидії годі й чекати. При такому розкладі у нас всі "монетизовані" громадяни можуть просто залишаться без пільг.