Мінімальні тарифи за доступ до пакетів тільки з українськими телеканалами тепер не можуть бути нижче 56-70 грн в залежності від регіону.

Абонентська плата за користування телебаченням виросла на 15-25% поголовно у всіх провайдерів. Про це повідомляє профільне видання Телекритика.

Провайдери запевняють, що тарифи зростають через істотне підвищення плати за роялті українським телегрупи. Хоча, як писала Телекритика, ціна на телеканали 4 провідних телегруп в 2019-му зросла  лише на 4,5 гривні – з 6,9 до 10,5 гривні з абонента.

Мінімальні тарифи за доступ до пакетів тільки з українськими телеканалами тепер не можуть бути нижче 56-70 грн в залежності від регіону.

В основному оператори піднімали ціни на початку року, але були також ті, хто відстрочив підняття до 1 лютого, а деякі і до 1 березня. Наприклад, 1 лютого тарифи на послуги в Києві на 15-20% підняла компанія Воля, яка працює в 35 містах України. В аргументації на першому місці – зростання тарифів правовласників телеканалів: 

«Компанія "Воля" виступає за надання тільки легального контенту від провідних міжнародних та українських телеканалів, який закуповує у валютному еквіваленті. Перегляд тарифів пов'язаний з підвищенням вартості телевізійного контенту міжнародними та українськими правовласниками, а також збільшенням витрат на модернізацію мережі та обладнання», – повідомила компанія. Зокрема підняли тарифи для найдешевших соціальних пакетів – з 80 гривень до 100 гривень на місяць. Хоча раніше ціна росла в основному на преміум-пакети.

У групі компаній, об'єднаних брендом Тріолан, тариф на ТВ-послугу виросли 1 січня – з 50 до 70 гривень на місяць. Група пояснила зростання підвищенням цін з боку медіагруп. «Зміна тарифу пов'язана з черговим підвищенням медіагрупи цін на власні канали для провайдерів кабельного телебачення з 1 січня 2019 року. Тому зростання ціни для споживача є закономірним наслідком такого рішення».

Компанія Ланет 1 березня підняла на 10-15% тарифи в основному на послуги інтернет, а також на ТВ + інтернет. Провайдер аргументував це зростанням собівартості послуг. 

«У зв'язку зі збільшенням собівартості послуг ми змушені переглянути вартість тарифних планів і змінити їх, починаючи з розрахункового періоду, який буде відкритий після 1 березня 2019 року», – йдеться в повідомленні на сайті провайдера.