Кабінет міністрів України змінив порядок видачі субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, дозволивши українцям самостійно обрати банк, через який буде здійснюватися виплата субсидій.

Про це повідомляє «РБК-Україна», посилаючись на відповідний текст урядової постанови, ухваленої 14 серпня.

Зазначається, що відповідно до постанови уряджу, українці тепер зможуть самостійно обрати банк, на рахунок у якому держава надсилатиме їм монетизовану субсидію (тобто гроші на комунальні послуги). Раніше відповідні рахунки відкривалися виключно в Ощадбанку.

Інформацію про платежі та реквізити виплати субсидій пенсійний фонд передасть автоматично.

Раніше представник президента у Кабміні Андрій Герус пропонував змінити критерії для визначення отримувачів субсидій, щоб нараховувати субсидії більшій кількості українців. Також він пропонував розширити програму виплати субсидій на 1 мільйон сімей.

Також повідомлялось, що виплату субсидій у грошовій формі вирішили продовжити і після опалювального сезону.

12 березня українцям, які не отримують пенсії, почали виплачувати субсидії грошима. Пенсіонери почали отримувати субсидії у грошовій формі від початку березня. Тим, у кого немає банківської картки субсидія разом з пенсією прийшла готівкою через Укрпошту.

Монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

6 лютого Кабмін затвердив перехід до виплати субсидій готівкою з березня 2019 року.