З 1 березня наступного року в Україні пенсія середньостатистичного громадянина країни повинна значно зрости. Таку заяву зробив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Виявилося, що не всі українці можуть розраховувати на оновлену пенсію. Все тому, що у роз'ясненнях Пенсійного фонду дія нової норми не поширюється на осіб, яким призначена пенсія у відповідності з Законами України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність». Але якщо особи, які входять в ці категорії, напишуть заяви про призначення пенсій на загальних підставах, то тільки тоді до їхніх пенсій застосують нову норму.

Популярне: Школа в Україні буде закінчуватися на 4 класі: які неочікувані наслідки реформи чекають на батьків

Також варто підкреслити, що зміни стосуються лише громадян, які вийшли на пенсію до 1 жовтня минулого року. Після цієї дати розмір пенсійних виплат цим категоріям громадян визначається на загальних підставах.   

Нагадаємо, з 1 грудня українці відчують, у всякому разі, повинні відчути чергову індексацію соцвиплат. Відомо, що в результаті через місяць повинні піднятися розміри аліментів, мінімальної та максимальної пенсії, а також має підрости допомогу по безробіттю.

 Гройсман доручив новопризначеному керівнику Пенсійного фонду України (ПФУ) Євгену Капинусу провести підготовку до підвищення пенсій військовослужбовцям з 1 січня 2019 року, а також автоматичного перерахунку пенсій усіх пенсіонерів з 1 березня 2019 року.