В Україні жителів багатоквартирних будинків, після того як уряд затвердить методику розподілу між споживачами обсягів спожитих комунальних послуг, зобов'яжуть оплатити всю вартість води, яку спожив їхній будинок.

"У Києві майже 95% багатоквартирних будинків обладнані загальнобудинковими приладами обліку холодного водопостачання. В ідеалі показники загальнобудинкового лічильника повинні дорівнювати сумі всіх лічильників, які є в будинку (квартирних і лічильників у нежитлових приміщеннях)", — пише генеральний директор "Київводоканалу" Дмитро Новицький.

Популярне: Школа в Україні буде закінчуватися на 4 класі: які неочікувані наслідки реформи чекають на батьків

Однак, за його словами, на практиці таке трапляється дуже рідко через магніти, які мешканці будинків використовують на квартирних лічильниках. Ще одним поширеним способом крадіжки води є врізки в домову мережу холодного водопостачання, якими зазвичай грішать юридичні особи, що дислокуються на перших поверхах будівлі.

Новицький зазначив, що "Київводоканал" також втрачає воду через аварії та витоки в мережі постачання. Крім того, в літній період багато неврахованої води йде на полив прибудинкової території.

"Як зробити так, щоб не платити за сусіда, який поставив собі магніт на лічильник? По-перше, таких сусідів треба виявляти силами мешканців і обслуговуючих організацій (ОСББ, ЖБК тощо). Якщо є підозри — звертайтеся до водоканалів. Наприклад, є антимагнітні пломби", — заявив гендиректор "Київводоканалу"

Новицький порекомендував також перевірити юридичних осіб, що займають приміщення на перших поверхах будинків, а також стежити за станом внутрішньобудинкової мережі холодного водопостачання, щоб уникнути аварій.