Нещодавно був прийнятий документ, положення якого вплинуть на більшість українців, зокрема на власників іпотечних кредитів.

Ініціатива стосується створення нового Кодексу про процедуру банкрутства. В даному документі йдеться про введення нового для країни поняття – банкрутство фізичних осіб. Тобто тепер українці, у яких є певна сума боргу, яку вони не в змозі погасити, мають право оголосити себе банкрутами.

Чого чекати від нового Кодексу про процедури банкрутства розповів Євген Невмержицький.

За його словами, людина може бути оголошена банкрутом за рішенням господарського суду, яке приймається тільки після розгляду самої процедури банкрутства по прийнятим кодексом. Громадянин може сам ініціювати процес визнання його банкрутом, якщо вважає, що він вже не може погасить наявну заборгованість. Це необхідно для того, щоб пройти всю процедуру і отримати можливість покриття частини боргу за рахунок реалізації майна боржника, а інша частина буде списана.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Невмержицький зазначає також, що приводом для оголошення себе банкрутом можуть бути будь-які види боргу, навіть борги за комунальні послуги. Наприклад, якщо людина проживає в будинку, які не може обслуговувати через складне фінансове становище, а також не платить за «комуналку» протягом тривалого терміну, то цілком реальна ситуація, коли для людини буде більш вигідно ініціювати процедуру банкрутства. В результаті буде реалізована його нерухомість, інше майно, що не є життєво необхідним.

Рішення про початок процесу по оголошенню громадянина банкрутом буде приймати сам боржник.

Варто відзначити, що виходячи з положень Кодексу, велика частина українців, що мають кредитні борги, а також множинні борги за іпотеку, зобов’язані пройти цю процедуру по оголошенню себе банкрутом. Таке рішення в кінцевому підсумку може призвести до завалу судів справами подібного типу і створення цілої черги по їх розгляду.

При цьому якщо справа все ж буде розглянута, і українець був визнаний банкрутом, відповідну заяву буде опубліковано на порталі судової влади.

Що стосується наслідків, то: по-перше, оголошений банкрутом українець буде звільнений від сплати боргів, які неможливо покрити після реалізації майна, по-друге (негативний підсумок), українець отримає заборону на ведення самостійних видів діяльності протягом п’яти років. Під заборону потрапляє: адвокатська діяльність, нотаріат, арбітражний керуючий, приватний виконавець.