У 2020 році долар знову дорожчатиме.

Про це сказав економічний експерт Борис Кушнірук.

Кушнірук зазначив, що курс долара стрімко знизився через високі відсоткові ставки, а тому стало вигідно інвестувати в облігації державної позики.

“Цього року іноземці в них вклали близько 100 мільярдів гривень, що спричинило додаткове надходження валюти на внутрішній ринок “, – прокоментував ситуацію експерт.

Експерт вважає, що до літа долар в Україні буде на сьогоднішньому рівні, проте вже згодом почне стрімко дорожчатиме.

Рекордне зростання гривні, яке українці спостерігали в кінці 2019 року незабаром припиниться. Більш того, ситуація почне розвиватися в протилежному напрямку. Такий прогноз зробив президент Центру ринкових реформ, екс-міністр економіки України, доктор економічних наук Володимир Лановий.

Експерт пояснив, що зміцнення курсу гривні, яке спостерігалося в останні кілька місяців 2019 року було досягнуто не за рахунок ефективної роботи Національного банку України і уряду, а за рахунок нарощування запозичень в іноземних кредиторів.

Лановий підкреслив, що об’єктивних підстав для подальшого зміцнення гривні в 2020 році немає.

Він упевнений, що обвалу гривні в цьому році не уникнути. Питання тільки в тому, коли це станеться, і якими темпами відбуватиметься падіння. Тут буде залежати від майстерності керівництва НБУ – наскільки воно зможе утримувати курс.

«Поки що неможливо що-небудь спрогнозувати, оскільки команда, яка прийшла до влади, нічого не розповідає, не дає правильних прогнозів і орієнтирів своєї діяльності – говорить одне, а робить інше. Тому можна очікувати чого завгодно. Хоча НБУ зобов’язаний оприлюднити свою грошово-кредитну політику і попереджати про свої наміри. Так роблять всі центральні банки», – зазначає Лановий.

У бюджеті на наступний рік курс гривні закладений на рівні 27,5 гривень за долар. При цьому експерт прогнозує, що долар в 2020 році може коштувати і 27 гривень, і 29 гривень.

У той же час, є ймовірність, що може змінитися керівництво НБУ, після чого будуть переглянуті позиції та цілі Національного банку.