У березні близько 4 мільйонів домогосподарств зможуть отримати по 1,5 тисячі гривень. Ці виплати – відшкодування в рамках монетизації субсидій на послуги ЖКГ.

Про це повідомив президент України Петро Порошенко на всеукраїнському форумі "Відкритий діалог". За його словами, 1,5 тисячі гривень – це середня сума, яку отримують українські родини.

"Близько 4 млн сімей домогосподарств, нарешті, вже за лютий місяць зможуть в березні отримати живі гроші. Ці виплати становитимуть в середньому 1,5 тис. Грн на кожне домогосподарство", – сказав президент.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Крім того, Порошенко наголосив, що монетизація субсидій почнеться вже в березні. Також він додав, що Україна повинна відмовитися від імпортного газу і наростити власний видобуток

"Ми не повинні купувати газ в Росії. Ми взагалі повинні не купувати імпортний газ – має вистачити газу українського. Я пишаюся, що під час мого президентства за останні 5 років Україна, нарешті, зістрибнула з газової голки Кремля", – заявив Петро Порошенко.

Крім того, президент закликав не вірити у передвиборчі обіцянки та "байки про газ" деяких кандидатів в президенти, які обіцяють зробити газ "удвічі дешевше, в чотири рази дешевше, в шість разів дешевше, а то і безкоштовний".

Нагадаємо, у 2019 році в Україні відбудеться істотне зростання цін – на 6,3% проти 9,8% у 2018-му році. Національний банк України (НБУ) опублікував інфляційний звіт. Причиною для зростання цін стане підвищення зарплат і тарифів. Це призведе до того, що збільшаться виробничі витрати бізнесу і зросте споживчий попит.