У Кабміні очікують, що українська економіка в 2020 році збереже і навіть поліпшить динаміку зростання. В оптимістичному прогнозі Мінекономіки очікується інфляція близько 5,8%, зростання ВВП – 4,8%, а обмінний курс у межах 24,8 гривень/долар.

У першому півріччі на ціни впливатиме уповільнення інфляції, зростання соціальних стандартів і курсова політика, вважає заступник гендиректора Української аграрної конфедерації Наталія Зарицька. Внутрішні ціни на різні види товарів під впливом цих факторів повинні зрости в середньому на 5-6%.

Курятина і масло
Зростання цін на молочні продукти, сир та вершкове масло очікується в межах 1,5-3%. Це пов’язано з постійним скороченням молочного поголів’я. Цінник на цей продукт в Україні і так завищений порівняно з аналогічними товарами з Польщі, Іспанії та Білорусі.

Стабільними залишаться ціни на курятину, адже Україна масово виробляє і експортує цей товар за кордон.

Ціни на яйця, на думку експертів, цілком передбачувані. У найближчі місяці десяток яєць може обійтися 27-29 гривень. Незначні цінові коливання відбуваються з року в рік, адже у холодну пору року кури несуть менше яєць.

Хліб і борщовий набір
Ціни на деякі продукти харчування можуть зрости в 2020 році вище рівня інфляції. Експерти кажуть, що подорожчають в основному товари з умовного борщового набору – капуста, цибуля, буряк, морква. Ці найменування можуть стати дорожче на 8-10%, прогнозує Олексій Дорошенко.

“Вартість овочів залежить від імпорту, оскільки в останні роки Україна стала імпортером всього борщового набору з Іспанії, Польщі, Казахстану, Киргизії. Це означає, що за кордоном овочі коштують дешевше, ніж у нас, тому продукцію вигідно завозити. Винятком перестав бути навіть картопля, який наша країна зазвичай імпортувала в березні-квітні з Єгипту. У 2019 році українці почали завозити цей продукт в самий розпал сезону збирання картоплі”, – пояснює Дорошенко.

Хлібобулочна продукція може здивувати серйозним зростанням цін у роздрібі. Буханець хліба може через півроку стати дорожче на 8% або на 1-2 гривні.

Ціна на паливо
Що ж стосується роздрібних цін на паливо, в 2020 році вони можуть знизитися. Як пояснив заступник директора НТЦ “Психея” Геннадій Рябцев, цей тренд вже проявився в грудні минулого року, коли літр бензину марки А-95 в середньому по країні знизився на одну гривню. І це не межа: якщо курсова політика буде і далі демонструвати стабільність, паливо може подешевшати ще на 5%, вважає співрозмовник. У такому разі в роздробі літр А-95 додатково знизиться на 1,4 гривні.