З пенсій українців можуть віднімати до 50% від загальної її суми

Про це інформує видання Пенсійний кур’єр.

У відомстві пояснили, що згідно зі статтею 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з пенсії можливо віднімання не більше 50% від її розміру на утримання членів сім’ї (аліменти), а також на відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також у зв’язку зі смертю постраждалого, на повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках.

З усіх інших видів стягнень може бути відраховано не більше як 20% від пенсії.

Раніше ми писали, що глава міністерства соцполітики Марина Лазебна розкрила українцям подальші плани на пенсійну систему. За словами міністра, в Україні хочуть об’єднати солідарну і накопичувальні пенсійні системи, а також ввести додатковий внесок для співробітника.

Глава Мінсоцполітики повідомила, що планується збалансувати солідарну систему накопичувальним рівнем. Так, у співробітника повинен бути власний накопичувальний рахунок, на який кожен місяць він і його роботодавець платять внески.

На початку роботи з зарплати співробітника будуть утримувати 2%, які надійдуть на спеціальний рахунок. Таким чином, люди, що вийшли на пенсію зможуть отримувати більш високі виплати.

Лазебна підкреслила, що колишня система нарахування пенсій не зможе працювати. Якщо в країні не нагрянуть зміни, то навіть з великою офіційною зарплатою, виплатою внесків і придбанням стажу, пенсія буде 20-30% від зарплати. Так, наприклад, зарплата в 10 тисяч призведе до пенсії розміром 3000 гривень.

Міністр повідомила, що пенсійне реформування вже запущено. Відповідний фонд поповнюється платниками податків, але в ПФУ все одно існує дефіцит коштів.