Національний банк України опублікував проект постанови, у якому міститься заборона витрачати кошти з бізнес-рахунків фізичних осіб-підприємців (ФОП) на особисті потреби.

Відповідна постанова наразі перебуває на етапі обговорення та ще не набула чинності.

«Забороняється використовувати поточні рахунки фізичних осіб-підприємців/фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність для здійснення операцій, пов’язаних із власними потребами», — йдеться у тексті опублікованої постанови Нацбанку.

Зазначеною постановою Нацбанк вносить зміни до Інструкції про відкриття та закриття рахунків клієнтів банків. Це пов’язано із ухваленням Кодексу з процедур банкрутства.

Наразі у чинній нині інструкції у даному пункті, до якого пропонує внести зміни Нацбанк, міститься заборона використовувати особисті рахунки громадян для провадження підприємницької діяльності. НБУ пропонує заборонити використовувати бізнес-рахунки для особистих цілей, таким чином повністю розділивши ФОПам та особам, що здійснюють незалежну професійну діяльність їхні особисті та підприємницькі розрахунки.

Раніше у партії «Слуга народу» анонсували законопроекти, направлені на боротьбу зі зловживанням спрощеною системою оподаткування.

18 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила Кодекс з питань банкрутства. Тоді за нього проголосувало 237 депутатів.

Президент підписав відповідний кодекс 15 квітня 2019 року.

Процедура банкрутства допомагає боржнику вийти зі скрутного положення через суд, який має захистити від тиску кредиторів та створити умови для погашення заборгованості.

Очікується, що завдяки новому закону фізична особа зможе отримати захист, а кредитор, зі свого боку, отримає гарантію повернення позик.

Після набуття чинності кодексу банкрутом можна буде стати або через суд, або досудовим шляхом. Справи про банкрутство фізосіб розглядатимуть господарські суди за участю арбітражного керуючого. Завдяки процедурі банкрутства фізособа зокрема зможе очистити свою кредитну історію.