Цифрові водійські права і техпаспорт автомобіля – перші дві послуги, які будуть доступні в мобільному додатку «Дія». Його презентацію в Міністерстві цифровий трансформації планують на середину грудня.

Про це повідомив перший заступник глави Мінціфри Олексій Вискуб.

«Перший реліз мобільного додатка запрацює з водійськими правами і техпаспортом. Фактично, їх показують патрульній поліції, яка повинна мати планшети, підключені до відповідного реєстру. Так, поліцейські за допомогою QR-коду на правах перевірять у відповідному реєстрі, що машина належить вам і у вас є права», – прокоментував Олексій Вискуб.

Зокрема, за допомогою «Дії» громадяни зможуть перевірити реальність документів один одного. Для цього через додаток потрібно буде сфотографувати відповідний QR-код, програма відправить запит в необхідний реєстр і покаже відповідь, чи був документ виданий в рамках проекту «Дія» та чи дійсний він. Надалі, в мобільному додатку повинні з’явитися і інші документи: студентський квиток, податковий номер і паспорт.

«Приблизно в першому кварталі наступного року ми плануємо вийти навіть на цифровий паспорт громадянина. Безумовно, він буде з обмеженим використанням. Є досить складні кейси, де використовують паспорт, але для того, щоб сісти на поїзд або внутрішні авіаперевезення, смартфона буде достатньо », – додав Олексій Вискуб.