У Кабміні уточнили, від чого залежить розмір надбавки до пенсії після індексації виплат

Особливості роз’яснив віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко.

“У суму підвищення враховували заробітну плату і страховий стаж пенсіонера, а також середню зарплату в Україні”, – пояснив він.

Кириленко додав, що абсолютно всі українські пенсіонери отримали надбавки.

З першого березня після індексації пенсій виплати мають зрости для 9 мільйонів пенсіонерів. Розмір доплати – від 100 до 1000 гривень.

Нагадаємо, що 1 березня 2019 року в Україні пройде автоматична індексація пенсій. Для деяких категорій пенсіонерів виплати зростуть на 40% .Перша планова індексація пенсій буде здійснена 1 березня. Більш 10,2 мільйони українських пенсіонерів вже з березня почнуть отримувати підвищені пенсії.

Надбавка до виплат складе від 15 до 40% .Індексація пенсій передбачена Законом про обов’язкове пенсійне страхування. Необхідність осучаснення пенсійних виплат викликана інфляційними процесами і збільшенням середнього рівня зарплати в Украіни.

Зазначимо, в 2019 році в Україні збільшили мінімальний трудовий стаж для того, щоб вийти на пенсію. Тим, хто хоче скористатися правом вийти на пенсію в 63 необхідно пропрацювати від 16 до 26 років.

Українці, що платять ЄСВ на близько п’ятнадцяти або більше років, матимуть можливість піти на заслужений відпочинок в 65 років. А ті, хто не напрацював п’ятнадцяти років стажу, можуть розраховувати виключно на урядову соціальну допомогу.

Новий закон говорить, що жителі України можуть напрацювати потрібний стаж для пенсії чотирма способами – пільговим, страховим, спеціальним, загальним. Останній застосовується для 9 відсотків жителів України. Його підраховують за допомогою трудової книжки і в нього можуть входити і інші типи трудового стажу.