В Україні в 2019-му зростуть зарплати більшості чиновників і співробітників бюджетного сектора. Зокрема, прожитковий мінімум на працездатного підвищать з 1921 до 2007 грн. До тарифних сіток в результаті виростуть і "чисті" оклади.

 Так, мінімальний оклад першого розряду збільшиться на 86 грн. У той же час оклад найвищого, 25-го розряду, додасть 387,8 грн. Варто зазначити, що фактичний прожитковий мінімум в Україні, згідно з підрахунками Міністерства соціальної політики, становить 4349 грн.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Крім того, законом також встановлюється індексація і на розмір інфляції. Коли сукупний ріст цін з моменту останнього підвищення зарплати становить понад 3%. Наприклад, якщо останній раз зарплату підвищували три місяці тому, а рівень зростання цін за цей період був 4%, роботодавець зобов'язаний підвищити зарплату на відповідний відсоток прожиткового мінімуму – 76,8 грн.

Однак основний приріст зарплат очікується в приватному секторі. Згідно з оцінками НБУ і консенсус-прогнозом МЕРТ, середня зарплата українця в 2019 році може бути на рівні 11,5-11,6 тис. грн. Крім традиційних сфер з хорошим зростанням зарплат (фінансисти, аграрії і т. Д), в наступному році також можуть вирости заробітні плати у представників робочих спеціальностей, впевнена експерт ринку праці Валентина Мазур.

"Що б хто не говорив, ми бачимо і за кількістю вакансій, і за відгуками бізнесу, що ситуація в економіці дійсно покращується. Нехай зростання і невеликий, мало відчутний, але він все-таки є. Якщо бізнес відкриває нові вакансії, значить, розширює виробництво. Щоб людина не поїхав до Польщі, а пішов працювати на українське підприємство, йому потрібно запропонувати хоча б 15-17 тис. грн. Коли будуть такі зарплати, звичайно, пропаде стимул кидати свою сім'ю і кудись їхати ", – впевнена експерт.