В Україні напередодні президентських виборів курс гривні до долара не буде перевищувати позначку в 28 грн/$. Зокрема, у 2019 році в країні не очікується серйозних валютних коливань.

Таке переконання озвучив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. За його словами, на даний момент немає проблем з надходженням валюти в країну, пише Обозреватель.

"Ми не очікуємо якихось серйозних змін найближчим часом. Однак, давайте згадаємо воєнний стан, коли долар виріс до 30 грн. Тоді пояснювали, що не варто поспішати, все добре, тому курс відразу відкотився до 28 грн/$. Ті, хто активно скуповував долар по 30 грн, зазнали втрат. Зараз ситуація схожа. Психологічні настрої населення туманні. Цілком можливо, що перед виборами буде розгойдування курсу, думаю, він буде триматися десь на позначці 27,2 – 27,5 грн/$, а до дня виборів буде 28 грн/$," – пояснив економіст.

Він додав, що оскільки МВФ надав кредит Україні напередодні президентських виборів, то це означає, що вони і надалі мають намір продовжувати таку підтримку.


"МВФ досить серйозно подумав над тим, яким чином забезпечити стабільність української економіки і вперше на моїй пам'яті погодився увійти в спеціальну програму Stand-by в період виборів. Тому в цьому році вони точно продовжать підтримку України", – сказав економіст.