Нерухоме майно, яке в Україні отримали спадкоємці першого та другого ступеня споріднення ще в 2018 році, оподатковується державним митом не буде.

“Об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення, оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. При цьому членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. А членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати і сестри, її баба і дід з боку матері і з боку батька, онуки”, – повідомляється на офіційній сторінці відомства.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Також у прес-службі ГФС відзначили, що той же “нульовий” податок діє і на одержання майна в дар від членів сім’ї все те ж першого або другого ступеня споріднення.

Варто звернути увагу на те, що для застосування зазначеного порядку оподаткування між обдарованим та дарувальником договір повинен бути укладений у відповідності з нормами Цивільного кодексу України.

“В такому випадку подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – річна податкова декларація) не потрібно, але при відсутності інших підстав для подання декларації є обов’язковим. Наприклад, платник податків одержав доходи від продажу корпоративних прав підприємства та отримав у спадок нерухоме майно, то в такому випадку річну податкову декларацію необхідно подати”, – зазначають у відомстві.