Прийняті Верховною Радою нові правила розмитнення автомобілів на єврономерах передбачають зниження акцизу, проте низка інших платежів залишається незмінною. Тому, незважаючи на пільги, за ввезення авто на "євробляхах" українцям доведеться викласти чималу суму.

Про це розповіла юрист Ольга Ніколаєнко. За її словами, вже зараз акциз на ввезення авто, виходячи з діючих до кінця 2018 року перехідних положень, "є досить невисоким".


"Законопроект №8487 передбачає саме зниження акцизу. У запропонованих законопроектах не йдеться про мито і ПДВ, хоча ПДВ становить 20% від оціночної вартості транспортного засобу, і 10% мито", – розповіла Ніколаєнко.

Також юрист зазначила, що митники зможуть переглядати заявлену вартість ввезеного авто, яка вказується в рахунку-фактурі для митного оформлення і подальшої постановки машини на облік.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Митниця може самостійно оцінити автомобіль за наявною у неї інформацією, за середньоринковою ціною. Ціна не обов'язково буде дорівнювати тій, за якою цей автомобіль був куплений за кордоном. Митниця може дати свою ціну, в якій будуть сплачені податки", – пояснила вона.

"Також не будемо забувати, що є плата в Пенсійний фонд при постановці на облік транспортного засобу, яка залежить від прожиткового мінімуму і від вартості автомобіля. Так що ціна буде чималою", – уклала експерт.

Варто нагадати, що 8 листопада Верховна Рада підтримала нові правила розмитнення автомобілів з європейської реєстрацією в Україні.

Закон №8487 передбачає введення базових ставок для автомобілів залежно від типу двигуна і його об'єму. Так, для бензинових двигунів об'ємом до 3000 і понад 3000 куб. см вводяться базові ставки відповідно 50 і 100 євро. Для дизельних двигунів об'ємом до 3500 і більше 3500 куб. см – базові ставки 75 і 150 євро.

Також передбачається граничний коефіцієнт віку автомобіля, який становить 15. Тобто для автомобілів, вік яких перевищує 15 років, буде застосовуватися коефіцієнт 15.