Уряд прийняв постанову, згідно з якою підприємства теплопостачання будуть зобов’язані вже в діючих на даний момент тарифах зменшити витрати на покупку природного газу.

Внаслідок цього очікується зниження тарифів на тепло і гарячу воду для побутових споживачів.

Про це повідомили в прес-службі Міністерства розвитку громад і територій.

У прийнятій на засіданні Кабміну 10 червня постанові йдеться про те, що тарифи на комунальні послуги залежать від цінової політики в енергетичній сфері. Ринкова вартість природного газу для підприємств теплопостачання змінюється кожен місяць. Наприклад, в минулому опалювальному сезоні ціна тисячі кубометрів становила від 2897 до 4899 гривень.

У зв’язку з тим, що ціна на покупку природного газу підприємствами в період опалювального сезону 2020-2021 буде змінюватися виходячи з ринкової кон’юнктури, виникає необхідність переглянути тарифи ще до початку опалювального сезону, щоб визначити розмір витрат на покупку природного газу, який багато в чому закладений в самій структурі тарифу. Після цього ціна на газ і гарячу воду для населення повинна знизитися.

Наостанок у відомстві підкреслили, що завдяки даній ухвалі підприємства теплопостачання зможуть знизити тарифи на тепло, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води, так як раніше ціна на дані послуги включала витрати на покупку газу за ціною вище середньої.