Експерти кажуть, що зараз саме час купувати валюту

Короткий передсвятковий тиждень не вніс принципових змін у курс готівкової гривні, як і прогнозували наші аналітики. Але зрештою до останнього дня квітня вона трохи зміцнилася. Чому це сталося, і куди піде тренд між травневими святами – вгору, вниз, або залишиться стабільним – з’ясував сайт “Сьогодні”.

Наші експерти – член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, керівник відділу аналітики ГК Forex club Андрій Шевчишин і президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Середній курс, зафіксований на минулі вихідні на рівні 27,40 грн/долар у продажу і 27,07 грн/долар у покупці, в робочі дні почав знижуватися. До кінця укороченого передсвяткового дня 30 квітня готівкова гривня зміцнилася на 21 копійку в порівнянні з минулою п’ятницею – до 27,18 грн/долар в продажу. Курс покупки опустився нижче психологічної позначки 27 грн/долар, дійшовши до 26,93 грн/долар. При цьому спред (різниця між курсами продажу і покупки) звузився на 3-5 копійок, що побічно свідчило про триваючу стабільність. Тобто поки гривня “тримає планку”.

Валюти в обмінниках було досить, а от бажаючих здати або купити її практично не спостерігалося.

Хоча Нацбанк перед минулими вихідними послабив гривню на 13 копійок, встановивши на понеділок, 27 квітня, офіційний курс долара 27,14 грн, вже у вівторок він знову зміцнив гривню на 4 копійки, до 27,10 грн/долар. У наступні два дні регулятор довів курс до 26,97 грн/долар, який залишиться на святковий і два вихідних дня. Курс впав до мінімуму, нижче 27 грн/долар не було з 17 березня, тобто майже 1,5 місяці. А на понеділок, 4 травня, НБУ встановив курс 26,96 грн/долар.