Другий місяць 2019 року принесе подорожчання деяких послуг і товарів в Україні. Так, планомірно будуть рости ціни на залізничні квитки, на послуги великого інтернет-провайдера, а також зростатиме вартість деяких продуктів харчування.

Що саме подорожчає в лютому 2019 року – читайте далі.


Квитки на поїзди і вантажоперевезення
Згідно з останніми даними, "Укрзалізниця" підвищить тарифи на вантажні перевезення. Підвищення цін буде проходити планомірно і в кілька етапів, щоб уникнути різкого зростання тарифів.

Прогнозується, що протягом 2019 року УЗ пропонує поетапно (4 рази) підвищувати тарифи на перевезення вантажів, враховуючи зростання цін на промислову продукцію у минулому році. Зокрема, з 1 лютого 2019 року ціна підвищиться на 16,6%, з 1 квітня – на 2,5 відсотка, з 1 липня УЗ підвищить ціни на 5% і з 1 жовтня 2019 року – на 7,5%.

Крім того, в УЗ повідомили про індексацію цін на пасажирські перевезення по Україні. Так, перша індексація цін відбудеться вже 1 квітня 2019 року, друга – 1 жовтня. Обидва рази тарифи зростуть на 12%.

Електроенергія для промислових споживачів
У першому півріччі 2019 року на 2% зросте ціна на електроенергію для промислових споживачів.

При цьому відразу варто сказати, що для фізосіб тариф залишиться таким же і підвищуватися поки не буде. 


 
Ціна на електроенергію для промислових та інших споживачів зросте в 1 та 2 кварталі 2019 року. 2% – зростання, яке є набагато нижчим за індекс цін виробників та індекс інфляції, зазначила Оксана Кривенко, голова Нацкомісії з регулювання у сфері енергетики.

Інтернет для киян
Компанія "Воля" оголосила, що з 1 лютого 2019 року підвищує ціни на свої послуги. Підвищення цін торкнеться киян. Ціни зростуть в середньому на 15-25%.

У компанії заявили, що рішення переглянути тарифи викликане підвищенням ціни за телевізійний контент міжнародними та українськими правовласниками. А також тим, що витрати на модернізацію мережі та обладнання зросли.

Продукти харчування
Експерти заявляють, що з лютого 2019 року можуть зрости ціни на деякі продукти харчування.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

У цьому немає ніякої "змови" постачальників: на ціну можуть вплинути зимові погодні умови: чим сильніша негода і снігопади, тим складніше перевізникам продуктів добиратися до місця призначення – в магазини і супермаркети.

Відповідно, транспортування товару обійдеться дорожче. Приміром, картопла, цибуля, гриби та інші продукти можуть подорожчати на 20-40%.

В той же час може суттєво знизитися ціна на товари, які через занадто тривалий час доставки в супермаркети виглядають не так презентабельно і втратили гарний зовнішній вигляд. Наприклад, банани, мандарини, капуста і морква в лютому можуть стати на 10-20% дешевше.