З 1 травня 2019 року в Україні стартує програма монетизації субсидій. В замін на зекономлені кубометри газу українці зможуть отримати «живі» гроші.

В уряді заявили, що першими зможуть отримати виплати ті громадяни, які вперше скористалися державною допомогою для оплати комунальних послуг. Проведення монетизації планується в три етапи протягом всього року.


Сім'ї, які користуються субсидією вперше, зможуть отримати грошову компенсацію вже в березні 2019 року. з 1 травня почнуть отримувати виплати субсідіанти, які користуються субсидією протягом всього року (в опалювальний та неопалювальний сезон).

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
 
Другий етап виплат настане в травні, так як в цей період в соціальних службах почнуть робити перерахунок використовуваних і невикористовуваних кубометрів газу за весь опалювальний період. З 1 жовтня виплати отримають і інші українські субсідіанти.

Нагадаємо, в 2019 році запрацює повномасштабна монетизація субсидій. З'явиться можливість економити кубометри газу і натомість отримувати грошову компенсацію.