Українці з 1 березня 2019 року зможуть отримувати субсидії готівкою через відділення "Укрпошти" та державного "Ощадбанку".

Про це заявив віце-прем'єр міністр Павло Розенко, передають "Українські Новини". Він також уточнив, що Кабінет міністрів випише відповідну постанову протягом місяця.

"Протягом місяця уряд чітко випише відповідну постанову Кабінету Міністрів, і, як і обіцяли, з 1 березня люди отримають вже перші гроші за субсидії через різні механізми: це буде "Ощадбанк" для тих, хто вже має рахунки, "Укрпошта" для тих, хто не користується послугами банків. Ця система у нас уже практично відпрацьована, тому для людей жодних незручностей для переходу на монетизацію субсидій не буде", – сказав він.

За його словами, одержувачі субсидій споживають в 1,8-2 рази більше газу, ніж ті, хто їх не отримують. Таким чином, на думку віце-прем'єра, монетизація субсидій буде стимулювати людей економити газ, оскільки зекономлені гроші вони зможуть витратити на свій розсуд.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Зазначимо також, що до кінця 2019 року в Україні буде повністю завершена монетизація пільг і субсидій. Планується, що процес буде проходити в три етапи.

Кошти будуть нараховувати на спеціальний рахунок в державному банку, і саме з нього першочергово будуть оплачуватися комунальні послуги. Для нарахування коштів буде використовуватися картка "Ощадбанку" або іншого держбанку. Заощаджені гроші можна буде перенести на наступний період.

Кабінет міністрів з 1 січня вже запустив безготівковий механізм нарахування субсидій, а готівковий планується запустити вже з 1 березня.