Економіка
Подобається

На заслужений відпочинок зможе вийти не кожен: хто і за яких умов може піти на пенсію

08/10/2018     Автор: Яна Романська
На заслужений відпочинок  зможе вийти не кожен:  хто  і за яких умов може піти на пенсію

Стало відомо, скільки українців зможуть вийти вчасно на пенсію “за віком”. Про це йдеться в затвердженому законі “Про підвищення пенсій”.

Ті українці, які заробили як мінімум 26 років стажу, з 1 січня наступного року зможуть вийти на пенсію в 60 років. Іншим громадянам, які не виконали норми, доведеться виходити на пенсію в 63 і 65 років.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

\

60-річні громадяни, які до 2019 року будуть мати тільки 15 років стажу, зможуть вийти на заслужений відпочинок лише в 65 років. Ті, у кого від 16 до 25 років стажу, вийдуть в 63 роки.

Також варто відзначити, що вимоги з кожним роком буду збільшуватися на 12 місяців аж до 2028 року. Як повідомили в Міністерстві соціальної політики, до 2028 року тільки 55% українців зможуть виконати вимоги уряду відносного пенсійного законодавства, іншим доведеться працювати до 63 і 65 років.

Фактична кількість українців пенсійного віку, які не отримують допомоги, буде рости з кожним роком. Число тих громадян, які вийдуть на відпочинок в 65 років, за 10 років несуттєво зміниться. Якщо в цьому році їх лише 4%, то через десять років – всього 5%.

Відзначимо також, що в Міністерстві соціальної політики України повідомили, що починаючи з 2019 року, почнеться процес «осучаснення» пенсій.

Цей процес передбачає здійснення індексації (збільшення) пенсійних виплат залежно від розміру інфляції і зростання середньої зарплати.