Опалювальний сезон в Україні от-от розпочнеться і багатьох людей хвилює звісно ж питання економії. Багато родин чекають на рішення місцевих органів щодо нарахування субсидій. Кому та яку частку вдасться отримати, пояснили експерти.

Як дізнатися, чи дали вам субсидію?

Міністерство соціальної політики запустило Реєстр одержувачів субсидій, де можна онлайн перевірити за своєю адресою, чи отримали субсидію, чи ні.

Субсидія нараховується автоматично і отримувач дізнається про це з інформації у платіжках. Якщо ж субсидію не дали, варто звернутися до відповідних органів, де вам пояснять причини відмови.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Кому обовязково слід прийти до органів соцзахисту, щоб  отримати знижку від держави?

Це 5 категорій: внутрішньо переміщені особи; особи, які є орендарями житла; особи, які зареєстровані у житлових приміщеннях, але фактично у них не проживають; особи, члени сімей яких незареєстровані за адресою домогосподарства; ті, у кого доходи у період, в який розраховується субсидія, менші за мінімальну зарплату, але вони не сплатили єдиного соціального внеску.

За яких умов субсидію доведеться повернути?

Якщо ваш дохід виріс, або визробили покупку на суму 50 тисяч гривень, то в субсидії вам відмовлять.

Також, якщо ви безробітні, але на момент нарахування знижки, ви не зробили єдиного соціального внеску, то субсидію доведеться повернути у повному обсязі.

Субсидії нараховуються за новими правилами

З травня при розрахунку субсидії враховуються доходи усіх членів домогосподарства. Що це означає?

Якщо по-простому говорити, то всім тим, у кого є члени домогосподарств або члени сім’ї домогосподарств, які прописані, але фактично не проживають за даною адресою, потрібно звернутись з новою заявою-декларацією, тому що згідно травневих змін, при розрахунку субсидії враховуються доходи всіх членів домогосподарства і членів сім’ї домогосподарства.