Павло Розенко стверджує, що зекономлені субсидії українці можуть витратити, як хочуть.

Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко на селекторній нараді повідомив, що середній розмір монетизації субсидії на оплату ЖК послуг становить 1676 грн.

"Аналогічні суми люди отримають також в квітні і травні 2019 року. Це означає, що людина отримує на руки реальний ресурс і після оплати всіх необхідних платежів за ЖКП, послуг газо- і електропостачання у людини на руках залишаються реальні суми економії, які він може використовувати на власний розсуд ", – сказав він. Він також зазначив, що уряд повністю виконує кроки стратегії реформування системи субсидій, які почалися ще 3 роки тому. Віце-прем'єр нагадав, що монетизація субсидій застосовується до одержувачів, яким виплата призначена на поточний опалювальний сезон, починаючи з жовтня-грудня 2018 року. "За нашими підрахунками, приблизно 3,5 млн домогосподарств повинні на сьогоднішній день отримувати субсидії в грошовій формі", – повідомив віце-прем'єр.

Він зазначив, що через потепління в країні склалися "прекрасні умови для економії людьми грошових ресурсів". 

"З початку березня встановилася плюсова температура, в залежності від регіону це від п'яти до 15-20 градусів тепла. Люди мають можливість економити на опаленні в комфортному для себе режимі. При цьому в березні, квітні і травні люди отримають свою субсидію в повному обсязі" , – пояснив Розенко. 

Він порадив сім'ям вкласти кошти в енергозбереження на наступний опалювальний сезон, щоб суми економії були більше.