Автори закону не пропонують жодних способів вирішення проблеми.

Народні обранці вирішили захистити громадян України від диму і кіптяви.  Було внесено пропозицію прописати в адміністративному кодексі штрафні санкції за самовільне спалювання твердих побутових відходів, листя восени і сухої трави по весні.

Відповідні зміни містить проект закону №10177.  Автори законопроекту у пояснювальній записці до документу наголошують на шкідливі речовини, які потрапляють в повітря при спалюванні сміття.

Особливо їх турбує практика знищення відходів таким чином в селі, де часто немає доступу до централізованих послуг вивезення та утилізації сміття.  І хоча ніякої альтернативи вони людям не пропонують, спалювання, вважають автори, слід суворо заборонити.

Зокрема, за перший проступок простим українцям передбачається штраф до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів (1360 грн.).  А для підприємств та ФОП – до 100 НДМГ (1700 грн.).

Повторне порушення протягом року буде коштувати фізособі максимум 1700 грн.  штрафу, а на юрособу можуть накласти санкції до 3400 грн.

Відзначимо, що проект робить обмовку, встановлюючи штрафи тільки в відношенні спалювання «при використанні об'єктів благоустрою».  Однак перелік останніх включає в тому числі вулиці і дороги населених пунктів.  До того ж нардепи пропонують розширити список, додавши в нього садові товариства, а також дачні та гаражні кооперативи.