Прем’єр-міністр запевнив, що ніяких погіршень новий документ не передбачає.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук прокоментував постанову, що передбачає зміну розміру базової норми плати за послуги ЖКГ. Так, даний показник збільшать до 20% середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

При цьому Гончарук зазначив, що підходи при нарахуванні субсидій не змінюються.

“Чим менші доходи, тим більша допомога. Більш того, принцип розрахунку субсидій зовсім не змінився і визначається індивідуально: чим менші доходи домогосподарства, тим менше обов’язкова частка плати за комуналку, а, отже, більший розмір субсидії”, – цитує Гончарука прес-служба Кабінету міністрів.Крім того, глава уряду заявив, що субсидії отримуватимуть саме ті, хто їх потребує. Також український прем’єр запевнив, що ніяких погіршень для субсидіантів новий документ не передбачає.

Нагадаємо, що раніше Кабінет міністрів збільшив норму плати за житлово-комунальні послуги при призначенні субсидій.

Відповідно до постанови Кабміну №878, з травня 2020 року змінюється розмір обов’язкового платежу для домогосподарств, які отримують житлову субсидію визначається як частка середньомісячного сукупного доходу домогосподарства, для розрахунку субсидії.

Вирішено, що з 1 травня 2020 року цей платіж буде розраховуватися з урахуванням базової норми плати за послуги 20% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства, а не 15% як зараз.