В Україні хочуть скасувати обов'язкову "прописку" – штамп в паспорті про місце реєстрації.

Про нововведення, запропоновані в законопроекті №9218 "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", розповів заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов в Facebook.

"Що є зараз: процедура змушує кожного громадянина доводити державі своє право проживання в квартирі і вимагає мінімум 2 візиту, 3 документа і 1 день. Процедура пов'язана з правом власності, а не реального проживання, тому держава не знає, кого і де шукати", – пояснює він.

За словами заступника міністра, державаповинна це знати, щоб розраховувати навантаження на школи і лікарні, щоб поліція могла шукати свідків, а суди відправляти повідомлення, щоб люди могли проголосувати на місцевих виборах і т. п.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

"Що буде: заявний принцип, повністю відв'язаний від власності. Через ЦНАУ (Центри надання адміністративних послуг. – Ред.), поштою або онлайн можна послати одну заяву і повідомити про своє місце проживання – в своїй квартирі або орендованій, або у друзів", – сказано в законопроекті.

Відзначається, що нардепи мають намір знищити зв'язок власності та реєстрації і таким чином позбутися шахрайства:

"Реєстрація не дає ніяких прав на майно або право доступу. Власнику автоматично повідомлять, що у нього хтось зареєструвався. Якщо він каже, що це неправда, то на людину, яка подала завідомо неправдиві дані, буде накладено штраф, і вона не зможе реєструватися , поки не сплатить".