Всі українці пенсійного віку можуть перейти на пенсію померлого чоловіка або дружини, якщо розмір пенсії померлого був вищим. У відділенні ПФУ підкажуть, як це зробити. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики України.

Як повідомляється, перейти на більш вигідну пенсію чоловіка можна не тільки в тому випадку, якщо він був уже пенсіонером на момент смерті, а й у тому випадку, якщо чоловік або дружина померли до виходу на пенсію.

Також у Пенсійному фонді України нагадали, що Україна не відмовляється від спецпенсій. Вони призначаються за спеціальними законами і не завжди їх розмір вище звичайних трудових пенсій. Пенсіонер може прийти до відділення ПФУ, де йому перерахують пенсію згідно із законом про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Якщо в результаті цього перерахунку трудова пенсія виявиться вище, то людина має право перейти на цю пенсію, відмовившись від спеціальної.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Варто зазначити, що пенсійний фонд України, в рамках запланованої на січень 2019 року реформи, готовий витратити на підвищення пенсійних виплат 234 мільярди гривень. Про це заявив заступник голови Пенсійного фонду України Владислав Машкін. 

«За оперативними даними, загальна сума на пенсії та інші заплановані соціальні виплати за перші вісім місяців цього року склала 234,6 мільярда гривень, що на більш ніж 64 мільярдів гривень більше в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року», – розповів Владислав Машкін.  

За його словами, зазначена сума отримана від податку ЄСВ за період з січень за серпень цього року, і відповідно в цьому році вона ще виросте.