Пенсії в Україні у 2020 році підніматимуть кілька разів і це пов’язано із зростанням мінімального прожиткового мінімуму і плановою індексацією. Також будуть підвищуватися пенсії для окремих категорій громадян.

“Осучаснення” пенсій проводиться для того, щоб люди, які виходили на пенсію раніше, могли отримувати виплати вище прожиткового мінімуму.

У березні поточного року буде проведена переіндексація для пенсіонерів, які отримували виплати, виходячи із середньої зарплати 3764 гривні.

У цю категорію увійдуть:

Пенсії за віком
Пенсії по інвалідності
Пенсії по втраті годувальника
Пенсії за вислугу років
Пенсії військовослужбовців строкової служби, призначення за Законом “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Також добавки отримають чорнобильці-ліквідатори, які отримують пенсії, призначені за Законом “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, раніше вони були розраховані виходячи з показника середньої зарплати за 2006 рік – 928, 81 гривень.

Всі надбавки, які отримають пенсіонери цих категорій – не одноразові, це збільшення допомоги на найближчий рік.

Не отримають надбавок у березні такі категорії пенсіонерів:

Ті, хто отримує максимальні пенсії.
Соціальні пенсії – виплати, які нараховувалися особам без стажу і заробітної плати.
Спеціальні пенсії (держслужбовці, прокурори, судді, помічники народних депутатів, наукові співробітники).

Наступне підвищення пенсій у 2020 році заплановано на квітень – збільшать виплати працюючим пенсіонерам. Якщо у такого пенсіонера після виходу на пенсію стаж збільшився ще на два роки, то йому буде зроблений перерахунок.